Да ли је будућност у чипу у мозгу?

Већ деценијама ово питање је у неуронаукама актуелно, али ограниченост технологије кочила је претварање замисли у дело.

Та баријера је изгледа отклоњена, или бар смањена - ако се узму у обзир вишегодишњи напори компанија Неуралинк, Синхрон и других, који су довели до представљања првих импланта у мозгу човека. Коначни циљ је да се помогне људима са сложеним неуролошким стањима и њиховој комуникацији са спољашњим светом. Међутим, да ли су овакве методе ризичне и упитне, узимајући у обзир да неки импланти захтевају сложене операције? Ко контролише ово тржиште, шта све постоји до сада и која обећања остају само маркетинг, причамо у првом сату емисије.
 
У наставку, ту су и друге теме. Слушаћемо песме музичара рођених 5. фебруара, синглове и нумере са албума објављених на данашњи датум, а пола сата посвећујемо само музици из Србије и региона. Пратимо где су гужве у поподневном саобраћају, а предлажемо и занимљиве догађаје које можете посетити ових дана.

Емисију води Круна.

Обрати пажњу!  	Обрати пажњу!

Autor:
Београд 202

Знате ли за једну од омиљених мачијих игара? То је вијање црвене тачкице ласера као да је уклети непријатељ, а мачка решена да спаси свет од зле Црвене тачке. Наши проблеми су, некада, тек толико стварни. Тачније, често се бавимо бригама из погрешног угла. Ми представљамо важне изазове и пут до њиховог разрешења – обрати пажњу! [ детаљније ]

Коментари

Bravo
Шта је све (не)дозвољено да се једе када имате повишен холестерол
Krusevac
Преминуо новинар Драган Бабић
Omiljeni režiser
Луис Буњуел – редитељ који нам је показао да ово није најбољи од свих могућих светова
Posle toliko vremena..
Репер Диди најбогатији међу славнима, Ђоковић на 68. месту
Zdravlje
Редовно коришћење аспирина узрокује хиљаде смрти годишње