Читај ми!

Пластична кеса као симбол загађења околине

Једна од најагресивнијих штеточина коју налазимо у животној средини је пластика.

Пластична кеса се појављује као најчешћи пример овог проблема и глобално се активно ради на смањивању њихове употребе. Како би се избегла разградња пластике која траје деценијама, суочени смо са биоразградивим кесама које нам се нуде као решење. У пракси, њихов састав је једнако штетан. Ново решење нуди домаћа иницијатива која прави кесе од биополимера који је на бази отпада од воћа и поврћа. Ова смела идеја показала се изузетно ефикасном - кесе су врло издржљиве, потпуно природне, чак толико да, уколико их растворите у води, могу послужити као дохрана за биље. Како изгледа процес стварања овакве кесе, када ће ући у ширу употребу и колико ће коштати? Разговарамо са Марином Цвијановић која представља „Еко Био Инвест” који стоји иза овог патента. Помињемо и остале алтернативе пластичној кеси. 
 
У наставку теме које нису пластичне. Бавимо се музиком, пре свега. Чућете причу која стоји иза једне песме, новитете са светске музичке сцене и занимљивости из света музике које су обележиле овај дан. 
 
Водитељка Ружица Врховац
Обрати пажњу!  	Обрати пажњу!

Autor:
Београд 202

Знате ли за једну од омиљених мачијих игара? То је вијање црвене тачкице ласера као да је уклети непријатељ, а мачка решена да спаси свет од зле Црвене тачке. Наши проблеми су, некада, тек толико стварни. Тачније, често се бавимо бригама из погрешног угла. Ми представљамо важне изазове и пут до њиховог разрешења – обрати пажњу! [ детаљније ]

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом