Пре вакцине, технологија као помоћ у ширењу ковида 19

Велики потенцијал ширења корона вируса условио је технолошке стручњаке из разних делова света да покушају да помогну.

Њихов начин помагања у пандемији подразумева различите начине праћења кретања људи (нарочито оних који су позитивни на вирус), као и прикупљање одређених информација о здравственом стању. Иако чујемо и гаранције да велике компаније попут „Гугла” и „Епла” неће злоупотребљавати податке из оваквих апликација нити ће се ГПС лоцирање телефона користити са пуним знањем ко је корисник, питамо се да ли су базе таквих података о здрављу подложне злоупотреби и лошим намерама. О томе је за РТС говорио дигитални форензичар Андреј Петровски.
У наставку и друге теме. Наше сервисне информације и остали важни подаци помоћи ће многима у организовању дана. За опуштеније теме, ту су приче иза песама, а прослављамо и рођендане албума, синглова и музичара. Ту је и пола сата резервисаних само за нумере из Србије и региона.

Емисију воде Бранислав Трајковић и Круна Пинтарић
Репортер: Јована Зец

Обрати пажњу!  	Обрати пажњу!

Autor:
Београд 202

Знате ли за једну од омиљених мачијих игара? То је вијање црвене тачкице ласера као да је уклети непријатељ, а мачка решена да спаси свет од зле Црвене тачке. Наши проблеми су, некада, тек толико стварни. Тачније, често се бавимо бригама из погрешног угла. Ми представљамо важне изазове и пут до њиховог разрешења – обрати пажњу! [ детаљније ]

Коментари

Juga
Шта ми се догађа с организмом кад престанем да пушим?
Trudnoca
Бесплатна вантелесна оплодња и у Нишу
Pun mesec
Како Месец утиче на физичко и ментално здравље
Mirjana
Преминуо Игор Холодков
Dobar tekst, ali..
Избор за Мис Србије на Тргу републике – женско тело на јавном кантару