Пре вакцине, технологија као помоћ у ширењу ковида 19

Велики потенцијал ширења корона вируса условио је технолошке стручњаке из разних делова света да покушају да помогну.

Њихов начин помагања у пандемији подразумева различите начине праћења кретања људи (нарочито оних који су позитивни на вирус), као и прикупљање одређених информација о здравственом стању. Иако чујемо и гаранције да велике компаније попут „Гугла” и „Епла” неће злоупотребљавати податке из оваквих апликација нити ће се ГПС лоцирање телефона користити са пуним знањем ко је корисник, питамо се да ли су базе таквих података о здрављу подложне злоупотреби и лошим намерама. О томе је за РТС говорио дигитални форензичар Андреј Петровски.
У наставку и друге теме. Наше сервисне информације и остали важни подаци помоћи ће многима у организовању дана. За опуштеније теме, ту су приче иза песама, а прослављамо и рођендане албума, синглова и музичара. Ту је и пола сата резервисаних само за нумере из Србије и региона.

Емисију воде Бранислав Трајковић и Круна Пинтарић
Репортер: Јована Зец

Обрати пажњу!  	Обрати пажњу!

Autor:
Београд 202

Знате ли за једну од омиљених мачијих игара? То је вијање црвене тачкице ласера као да је уклети непријатељ, а мачка решена да спаси свет од зле Црвене тачке. Наши проблеми су, некада, тек толико стварни. Тачније, често се бавимо бригама из погрешног угла. Ми представљамо важне изазове и пут до њиховог разрешења – обрати пажњу! [ детаљније ]

Коментари

Bravo
Шта је све (не)дозвољено да се једе када имате повишен холестерол
Krusevac
Преминуо новинар Драган Бабић
Omiljeni režiser
Луис Буњуел – редитељ који нам је показао да ово није најбољи од свих могућих светова
Posle toliko vremena..
Репер Диди најбогатији међу славнима, Ђоковић на 68. месту
Zdravlje
Редовно коришћење аспирина узрокује хиљаде смрти годишње