Тачка – знак писмености или непријатељства?

Пре 20 година нико није могао да претпостави да ће тачка, знак интерпункције који означава крај реченице, бити - омражена.

Када се наша комуникација великим делом преселила у онлајн свет, тачка је многима постала обележје мање пријатељске и неискрене емоције у „разговору”. Да ли се треба држати оног начина писања на који смо навикли? Да ли треба да га прилагођавамо, у односу на то ко је особа са којом комуницирамо онлајн? Постоје ли ипак нека општа правила која нам помажу да се добро разумемо и онда када нас не прате невербални сигнали, причамо на почетку емисије.
У наставку, стављамо тачку на ову тему и бавимо се и другим стварима. Сервисне информације и наш репортер са подацима о саобраћају помоћи ће многима у организовању дана, а „Културни водич” је ту да предложи које манифестације широм Србије можете да посетите. Ту су и музичке теме којима подсећамо на приче иза песама, рођендане музичара и албума, уз пола сата резервисаних само за музику из Србије и региона.

Водитељ: Круна Пинтарић
Репортер: Јована Зец

Обрати пажњу!  	Обрати пажњу!

Autor:
Београд 202

Знате ли за једну од омиљених мачијих игара? То је вијање црвене тачкице ласера као да је уклети непријатељ, а мачка решена да спаси свет од зле Црвене тачке. Наши проблеми су, некада, тек толико стварни. Тачније, често се бавимо бригама из погрешног угла. Ми представљамо важне изазове и пут до њиховог разрешења – обрати пажњу! [ детаљније ]

Коментари

Bravo
Шта је све (не)дозвољено да се једе када имате повишен холестерол
Krusevac
Преминуо новинар Драган Бабић
Omiljeni režiser
Луис Буњуел – редитељ који нам је показао да ово није најбољи од свих могућих светова
Posle toliko vremena..
Репер Диди најбогатији међу славнима, Ђоковић на 68. месту
Zdravlje
Редовно коришћење аспирина узрокује хиљаде смрти годишње