четвртак, 09. јан 2020, 13:00
Тачка – знак писмености или непријатељства?
Пре 20 година нико није могао да претпостави да ће тачка, знак интерпункције који означава крај реченице, бити - омражена.
Када се наша комуникација великим делом преселила у онлајн свет, тачка је многима постала обележје мање пријатељске и неискрене емоције у „разговору”. Да ли се треба држати оног начина писања на који смо навикли? Да ли треба да га прилагођавамо, у односу на то ко је особа са којом комуницирамо онлајн? Постоје ли ипак нека општа правила која нам помажу да се добро разумемо и онда када нас не прате невербални сигнали, причамо на почетку емисије.
У наставку, стављамо тачку на ову тему и бавимо се и другим стварима. Сервисне информације и наш репортер са подацима о саобраћају помоћи ће многима у организовању дана, а „Културни водич” је ту да предложи које манифестације широм Србије можете да посетите. Ту су и музичке теме којима подсећамо на приче иза песама, рођендане музичара и албума, уз пола сата резервисаних само за музику из Србије и региона.
Водитељ: Круна Пинтарић
Репортер: Јована Зец
Autor:
Београд 202
Знате ли за једну од омиљених мачијих игара? То је вијање црвене тачкице ласера као да је уклети непријатељ, а мачка решена да спаси свет од зле Црвене тачке. Наши проблеми су, некада, тек толико стварни. Тачније, често се бавимо бригама из погрешног угла. Ми представљамо важне изазове и пут до њиховог разрешења – обрати пажњу! [ детаљније ]
Коментари