Визија

„Римски лимес и градови у Србији”

На изложби „Римски лимес и градови у Србији” у Галерији Српске академије наука и уметности у наредним данима посетиоци ће моћи да виде експонате из целе Србије из периода римске владавине на Балкану од првог до петог века. Приказани су грнчарија, одећа и оружје које су користиле римске легије у одбрани граница царства, као и слике лимеса, римске војне границе, и насеља и утврђења, у изради домаћих уметника, под надзором археолога.
О изложби, историји и поукама које можемо да научимо из тог времена, са једним од аутора изложбе, др Стефаном Поп-Лазићем, научним сарадником Археолошког института, разговарала је Лана Николић.

У другом сату емисије говоримо о уметничкој резиденцији Inspiring change која је угостила осморо младих уметника са пет континената који се баве различитим облицима социјалне дискриминације и боре се да кроз друштвено ангажовану уметност утичу на боље уочавање и решавање различитих друштвених проблема. О организацији ове резиденције и њеној мисији разговарамо са Нином Петров, а саговорница је и уметница Сабрина Белензиер која је Друштвеном Центру ННК извела перформанс под називом „Bodyfront”. Причу доноси Петар Протић.

Отићи ћемо и до Сомбора где се, у културном центру Лаза Костић у оквиру 6. Сомборског салона одржава смотра сомборског ликовног стваралаштва. Селектор је ликовни критичар и историчар уметности из Новог Сада, Сава Степанов.

Кроз емисију води мр Љубица Крминац.

Визија Визија

Autor:
Београд 202

Социо-културолошки магазин, који прати савремене друштвене феномене. Емисију уређују мр Љубица Крминац (култура) и Александра Гловацки (уметност). [ детаљније ]

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом