Повишен тон

Социјална предузећа у Србији

У Србији има око 1200 социјалних предузећа. Таква предузећа имају врло јасну друштвену и јавну сврху, пружају социјалне услуге угроженим категоријама становништва, доприносе локалном развоју, заштити животне средине а остварени профит реинвестирају у остваривање неког социјалног циља. Оно што је изузетно значајно је да оваква предузећа упошљавају људе који иначе не би имали готово никакву шансу да дођу до посла а то су такозване теже запошљиве категорије људи. Најчешће су основана као задруге или удружења грађана али је тешко прецизно рећи у ком све облику могу да буду основана и какав је њихов концепт јер још увек не постоји закон који регулише ову материју.
О идеји социјалног предузетништва, тренутном функционисању социјалних предузећа и законској регулативи разговарали смо са Сањом Гаврановић из Министарства за рад, запошљавање, борачка и социјална питања и Игором Којићем из Иницијативе за развој и сарадњу - Мрежа социјалног предузетништва а своја искуства са оваквим предузећима поделиће Санида Кларић, оснивач предузећа Био Идеа, Мирољуб Николић из Удружења грађана Царитас из Шапца и Аница Спасов из Удружења Наша кућа.
У другом сату емисије чућете шта очекује посетиоце Новогодишњих свечаности и Ноћи куповине у Темерину 22 и 23. децембра. Светлани Цеци Бојковић, глумици која је остварила велики број улога у позоришту, на филму и на телевизији честитаћемо рођендан данашњим издањем рубрике "Датум, време, место".

Емисију уређује и води Ивана Весић.

Повишен тон Повишен тон

Autor:
Београд 202

Од понедељка до четвртка отварамо теме које нас муче и боле, оне о којима избегавамо да разговарамо aли и оне о којима разговарамо повишеним тоном. [ детаљније ]

Коментари

Bravo
Шта је све (не)дозвољено да се једе када имате повишен холестерол
Krusevac
Преминуо новинар Драган Бабић
Omiljeni režiser
Луис Буњуел – редитељ који нам је показао да ово није најбољи од свих могућих светова
Posle toliko vremena..
Репер Диди најбогатији међу славнима, Ђоковић на 68. месту
Zdravlje
Редовно коришћење аспирина узрокује хиљаде смрти годишње