Сваштара

Стање на медијској сцени Србије је већ годинама изузетно лоше, а новинарски професионализам на најнижим могућим гранама.

Таблоидно новинарство у потпуности је потиснуло објективни журнализам, а сваки покушај да се медијска сцена уреди до сада је пропао. Шта о томе кажу новоизабрани председници два наша највећа новинарска удружења: Владимир Радомировић, председник УНС-а и Славиша Лекић, председник НУНС-а. Како они оцењују ово стање, шта удружења могу да ураде и какве планове имају у борби за права новинара. Могу ли се окупити око заједничких интереса, превазићи разлике и деловати јединствено.

Пролећно сунце и шетња бришу депресију. Живимо прилично брзо и свакодневно смо изложени стресним ситуацијама а путем интернета нас бомбардују мноштвом информација. Највећи део дана проводимо у затвореним и загушљивим просторијама. Како бисмо сачували своје психофизичко здравље, неопходно је да што више слободног времена проводимо у природи и да искористимо Сунце које доприноси да се осећамо ведро и опуштено. Колико је времена довољно да проведемо у шетњи да бисмо били здрави, сазнаћемо од Весне Алексић. 

Гост спортске редакције је Бранко Падежанин, некадашњи рукометаш а данас тренер млађих категорија рукометног клуба Партизан. Припада генерацији која је увела Партизан у Прву лигу Југославије.

Девето издање највећег регионалног фестивала креативности "Миксер фестивала" биће одржано од 25. до 28. маја, на месту на коме је све и почело - у силосима некадашњег Житомлина на доњем Дорћолу, под слоганом "Миграције". Поново ће угостити велики број врхунских имена из области архитектуре и дизајна, урбаног развоја и планирања, стручњаке нових техонологија, ангажоване уметнике и музичаре из региона и света. Фестивал најављује Ратко Ракин.

У Галерији Природњачког музеја отворена је нова изложба „Метеорити, гласници Свемира", аутора Александра Луковића - кустоса минералога. Метеорити су део Природњачког музеја од његовог оснивања и у оквиру изложбе представљена је уникатна Збирка метеорита музеја. Публика има прилику да види неке од најпознатијих метеорита и уједно највреднијих и најстаријих експоната музеја: Сокобањски, Јелички и Димитровградски, који су у Музеј доспели заслугом великана наше науке, Јована Жујовића и Јосифа Панчића. Поред метеорита са подручја Србије, посетиоци ће имати прилику да се упознају и са метеоритима са светски познатих локација као што су: Кањон Диабло, Мудрабиља, Хенбери, Бјорбуле, Толука. О програму за 13. Европску Ноћ музеја и Природњачкој бајци, наша гласница Милица Ђилас разговара са Александром Луковићем, аутором изложбе.


Водитељ: Душица Мијатовић
Аутор и водитељ ''202 повода'': Слободан Игрутиновић

Коментари

Bravo
Шта је све (не)дозвољено да се једе када имате повишен холестерол
Krusevac
Преминуо новинар Драган Бабић
Omiljeni režiser
Луис Буњуел – редитељ који нам је показао да ово није најбољи од свих могућих светова
Posle toliko vremena..
Репер Диди најбогатији међу славнима, Ђоковић на 68. месту
Zdravlje
Редовно коришћење аспирина узрокује хиљаде смрти годишње