Ko su igrači golfa u Srbiji i koliko košta taj sport

Malobrojni reprezentativci Srbije mogu da treniraju golf na samo dva terena u Srbiji, u Beogradu i Žablju. Ovaj sport nije u vrhu interesovanja rekreativaca, jer se obično misli da je to skup sport. Proveravali smo ko su ljubitelji golfa u Srbiji i koliko košta ovaj sport.

Reprezentativku Srbije u golfu Tamaru Palkovljević ove godine očekuje Evropsko timsko takmičenje u julu. Još ne zna na kakvoj konfiguraciji terena će igrati, što takmičari rešavaju tako što treniraju više.

"Svakodnevni treninzi po pet-šest sati. To što ne znamo teren istina je. Ne znamo teren na koji idemo, ali naravno imamo neku svoju rutinu, imamo svoje neke udarce", objašnjava Tamara Palkovljević, reprezentativka u golfu.

Za golf važi predrasuda da ga igraju samo oni sa visokim mesečnim primanjima, što u golf klubu centar u Žablju ne prihvataju kao pravilo. Među sto članova dosta onih koji ne pripadaju toj grupi ljudi.

"Puno je onih koji pripadaju takozvanoj srednjoj klasi, to srpskoj srednjoj klasi ne nekoj tamo američkoj, koji to sebi apsolutno mogu da priušte. Pazite u našem klubu je godišnja članarina 450 evra, ako to podelite na dvanaest meseci, odnosno deset meseci koliko se igra onda to i nije tako strašno. Golf, po mom iskustvu, sigurno je jeftinije igrati nego tenis", kaže Boris Damjanović, predsednik golf kluba "Centar".

Golf teren u Žablju je i turistička destinacija, pa turisti koji se nađu u blizini ne propuste priliku da ga obiđu.

"Imamo puno grupa turističkih koji dolaze recimo u obilazak Novog Sada, javljaju nam se baš da obiđu turistički. Njima obično se organizuje jedan golf-demo čas koji traje sat vremena, gde mogu da naprave neke prve korake sa instruktorom", navodi Marija Čupić iz Turističke organizacije Žablja.

Sem u Žablju golf teren postoji još u Beogradu. Oba su sa devet rupa, a profesionalni tereni imaju osamnaest. Ovogodišnja sezona otvorena je tradicionalnim Žabalj openom na kome je nastupilo 27 takmičara u tri kategorije.

уторак, 01. април 2025.
8° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом