Sečanj, uhapšen direktor zbog sumnje da je utajio 10,5 miliona dinara

U zajedničkoj akciji inspektora Poreske policije i MUP-a, a po nalogu Osnovnog javnog tužilaštva u Zrenjaninu, uhapšen je direktor jedne firme iz Sečnja, zbog sumnje da je utajio porez od oko 10,5 miliona dinara, saopšteno je iz MUP-a.

Uhapšeni direktor u novembru prošle godine, zaključio je ugovore sa četiri fizička lica na koja je preneo pravo svojine na nepokretnostima privrednog društva čiji je bio direktor, vrednim više od 26 miliona dinara, kako bi ispunio obaveze prema poveriocima, navodi se u saopštenju.

Ugovori nisu proknjiženi u poslovnim knjigama, a na vrednost prometovanih nepokretnosti nije obračunat i prijavljen porez na dodatu vrednost veći od pet miliona dinara.

Navodi se i da uhapšeni nije evidentirao i promet dobara veći od 52 miliona dinara, te da je time izbegnut obračun i plaćanje PDV većeg od pet miliona dinara.

среда, 02. април 2025.
11° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом