Читај ми!

Dodik i Cvijanovićeva: Ustoličenje patrijarha značajno za Srbe u Republici Srpskoj

Srpski član predsedništva Bosne i Hercegovine Milorad Dodik i predsednica Republike Srpske Željka Cvijanović istakli su da je ustoličenje patrijarha Porfirija značajno za sav verujući srpski narod, kako u Srbiji, tako i Republici Srpskoj.

Srpski član predsedništva Bosne i Hercegovine Milorad Dodik istakao je da su srpski narod i srpske države dobile novog patrijarha koji svojim delovanjem treba da produži i obezbedi jedinstvo crkve i dobru saradnju sa državom i da mu je posebna čast što je prisustvovao ustoličenju 46. patrijarha srpskog Porfirija.

"Očekujem da patrijarh porfirije obezbedi dobru saradnju između crkve sa Srbijom i Republikom Srpskom", istakao je Dodik.

Smatra da je u novom patrijarhu kapacitete da se to i ostvari.

"Važno je što je Srpska pravoslavna crkva na miran način prošla kroz izbor novog patrijarha, to je bilo efikasno uz pokazano jedinstvo episkopa", ocenio je Dodik i čestitao na valjano obavljenom poslu.

Dodik je nakon izlaska iz Patrijaršije rekao da se novom poglavaru SPC stavio na raspolaganje da mu pomogne u okviru svojih mogućnosti, kao i da se ozbede zajedničke poruke koje treba da budu usmerene na očuvanje mira, jedinstva i potrebe za razvojem.

Cvijanović: Republika Srpska uvek gajila posebne emocije prema SPC

Predsednica Republike Srpske Željka Cvijanović rekla je da su ustoličenje i izbor patrijarha srpskog Porfirija veoma značajni za vjerujući pravoslavni i srpski narod u Srbiji, Republici Srpskoj i u dijaspori.

Cvijanović je istakla da je predstavnicima institucija Republike Srpske bilo zadovoljstvo i velika čast što su prisustvovali velikom činu ustoličenja Njegove svetosti patrijarha srpskog. 

Rekla je da verujući srpski narod i njegove institucije imaju veru i nadu u budućnost, znajući da zajedno sa Srpskom pravoslavnom crkvom mogu postići zajedničke ciljeve.

Cvijanović je nakon svečanog čina ustoličenja patrijarha Porfirija u Sabornoj crkvi rekla da je Republika Srpska uvek gajila posebne emocije prema SPC, koja u tom smislu zauzima i zauzimaće važno mesto kada je reč o Republici Srpskoj, njenim predstavnicima i narodu.

среда, 16. април 2025.
17° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом