Čitaj mi!

Tramp u nevolji, raste Bajdenova prednost

Prednost demokratskog kandidata na novembarskim izborima u SAD Džoa Bajdena u odnosu na predsednika Donalda Trampa dostigla je čitavih 16 odsto, pokazuje istraživanje javnog mnjenja koje je objavio Si-En-En.

Istraživanje je obavljeno nedugo nakon što je Tramp objavio da je pozitivan na koronavirus i posle za sada jedine debate dva protivkandidata.

Za Trampa bi, kako pokazuje anketa, glasalo 41 odsto ispitanika, dok Bajden može da računa na podršku 57 odsto Amerikanaca koji će najverovatnije izaći na birališta.

Ipak, ogromna prednost koju Bajden ima mesec dana pre izbora ne znači i da će iz trke za mestom u Beloj kući izaći kao pobednik, jer je razlika među kandidatima znatno manja u državama u kojima će biti odlučeno ko će biti naredni predsednik SAD.

Istraživanje je pokazalo da su reakcija na pandemiju kovida-19, zdravstvena zaštita i rasna nejednakost najviše naškodili popularnosti Donalda Trampa.

Takođe, bezmalo dve trećine ispitanika smatra da bi Bajden lakše ujedinio naciju.

subota, 29. mart 2025.
14° C

Komentari

Dvojnik mog oca
Verovatno svako od nas ima svog dvojnika sa kojim deli i sličnu DNK
Nemogućnost tusiranja
Ne tuširate se svakog dana – ne stidite se, to je zdravo
Cestitke za uspeh
Da li ste znali da se najbolje gramofonske ručice proizvode u Srbiji
Re: Eh...
Leskovačka sprža – proizvod sa zaštićenim geografskim poreklom
Predmeti od onixa
Unikatni ukrasi od oniksa