Aktivisti "Grinpisa" na kranu kod Notr Dama

Aktivisti organizacija za zaštitu životne sredine "Grinpis" okačili su transparente na veliki kran u blizini Notr Dama, otpužujući francuskog predsednika da ne čini dovoljno u borbi protiv klimatskih promena, da bi ih nakon nekoliko sati sklonili, preneo je AP.

Iz ove organizacije je saopšteno da su se četiri osobe popele na veliki kran visok oko 80 metara jutros u zoru i okačile transparente na kojima su bile ispisane različite parole.

Nakon nekoliko sati transparenti su uklonjeni, a nijedan član "Grinpisa" nije priveden, saopšteno je iz ogranka ove ogranizacije u Francuskoj.

Grupa, koja se zalaže za uvođenje strožih zakona za zaštitu životne sredine, optužila je Makrona za prazna obećanja o pomoći u sprečavanju klimatskih promena.

Francuski predsednik je prošle nedelje najavio da će država izdvojiti 15 milijardi dolara za nove mere u vezi sa sprečavanjem klimatskih promena, nakon što je Zelena stranka osvojila znatan broj glasova na lokalnim izborima širom Francuske.

Međutim, iz "Grinpisa" navode da će država takođe dati milijarde dolara pomoći i automobilskoj i avioindustriji, velikim zagađivačima životne sredine, zbog recesije izazvane pandemijom.

Notr Dam je trenutno u procesu rekonstrukcije nakon požara koji su u katedrali izbili prošle godine i nije otvoren za javnost.

петак, 28. март 2025.
12° C

Коментари

Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса