Читај ми!

Курти: Прво обострано признање, па онда ЗСО

Премијер у Приштини Аљбин Курти изјавио је да се залаже да са Београдом прво постигну споразум о обостраном признању, па да онда буде формирана Заједница српских општина.

"Морамо бити опрезни и поштени", рекао је Аљбин Курти у интервјуу за турску радио-телевизију TRT World, коментаришући изјаву заменика помоћника америчког државног секретара Габријела Ескобара да ЗСО мора да буде формирана, те да се не ради о споразуму Куртија, већ споразуму Приштине и Београда.

Курти, како преносе медији на албанском, између редова признаје да је прихватио да је ЗСО могућа, али тек после међусобног признања, а не пре њега.

"Воља народа Косова, уставност и законитост су ствари које су ме натерале пре свега да кажем узајамно признање, па ће тек онда доћи до некаквог удруживања", рекао је Аљбин Курти.

У контексту одговора на Ескобарове захтеве, поручио је да "горко искуство не би требало да се заборави у Босни и Херцеговини са Републиком Српском".

четвртак, 06. фебруар 2025.
5° C

Коментари

Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса
Ruzmarin
Рузмарин – биљни еликсир младости, чува наше памћење и отклања болове