четвртак, 22.12.2016, 16:53 -> 17:08
Извор: Танјуг
Посланици о пореклу имовине, Јеремићу, КиМ, Криму
Посланици Скупштине Србије искористили су и овог четвртка време да на почетку нове седнице постављају питања, па их је тако интересовало шта је са законом о испитивању порекла имовине, да ли је евентуално Вук Јеремић измирио пореске обавезе и када ће Косово и Метохија бити тема расправе у парламенту.
Демократска странка пита министра просвете Младена Шарчевића да ли ће бити размотрено увођење озбиљних механизама за проверу плагијата научних радова, будући да је предвиђено да се провера може покрененути само на иницијативу факултета на којима су "сумњиви" радови одбрањени.
ЛДП пита зашто се Србија супротставила осуди анексије Крима, док ДЈБ тражи информације о трошковима репрезентације у Фонду ПИО и пита да ли је тачно да је једно службено возило тог фонда уступљено на коришћење ПУПС-у.
У делу седнице за посланичка питања, посланик Народне сељачке странке Маријан Ристичевић питао је да ли су Повереник за информације од јавног значаја и заштиту података о личности и Заштитник грађана заштићена лица, "свете краве" када још није добио одговор на његово питање у вези са новцем који су добили за пројекат израде модела закона о заштити узбуњивача.
Ристичевић је питао "такође недодирљивог" Вука Јеремића и "кандидата за кандидата" за председника Србије да ли је тачно да је његов Центар за међународна истраживања и одрживи развој добио три милиона евра из Хонг Конга и 200.000 долара из Катара.
Ристичевић је питао Министарство финансија, Пореску управу, Управу за спречавање прања новца и НБС да ли је тачно да је Јеремићева организација приходовала тај новац и да ли је тај новац пребачен на личне рачуне Јеремића или чланова његове породице, те да ли је измирен порез или је дошло до пореске утаје.
Подсетивши да је Јеремић био и министар спољних послова, Ристичевић је питао да ли је можда тај новац добијен на овај начин за неке "уступке по мери албанске стране".
Поводом негодовања Мирослава Алексића из посланичке групе СДС-а због начина заказивања нове седнице са 27 тачака дневног реда, председница парламента Маја Гојковић одбацила је његове наводе да обесмишљава рад парламента тиме што заказује седницу са великим бројем закона.
Уочи почетка нове седнице, део опозиције је негодовао што је на дневном реду 27 тачака које ће у расправи бити обједињене, наводећи да су имали само 24 сата да се припреме за седницу.
Посланици СРС-а, Двери, као и поједини самостални посланици оценили су да тиме владајућа већина жели да понизи парламент и грађане.
Посланик СНС-а Владимир Ђукановић рекао је новинарима да се извињава посланицима опозиције јер ће морати да "уложе велики интелектуални напор да причитају једну реченицу".
После посланичких питања, парламент је почео да утврђује дневни ред нове седнице.
Приликом изјашњавања о тачкама, Скупштина није прихватила да се на дневни ред нове седнице уврсти иницијатива СРС-а о формирању анкетног одбора за утврђивање чињеница у вези са убиством и политичком позадином убиства премијера Зорана Ђинђића.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 47
Пошаљи коментар