Читај ми!

Dimitris Itudis skratio spisak igrača reprezentacije Grčke

Selektor košarkaške reprezentacije Grčke Dimitris Itudis skratio je spisak igrača, koji konkurišu za drugi krug kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2023. i Evropski šampionat.

Itudis je prvobitno saopštio spisak od 24 igraca, a pre 10 dana je odlučio da se zahvali petorici košarkaša.

Itudis je sada odlučio da pripreme nastavi 16 košarkaša i to: Dimitris Agravanis, Janis Adetokumbo, Kostas Adetokumbo, Tanasis Adetokumbo, Lefteris Bohorides, Nik Kalates, Tajler Dorsi, Kostis Gontikas, Panajotis Kalaicakis, Leonidas Kaselakis, Janulis Larencakis, Mihalis Luncis, Jorgos Papajanis, Kostas Papanikolau, Janis Papapetru i Kostas Slukas.

Grčka se nalazi na prvom mestu na tabeli grupe I drugog kruga kvalifikacija za SP 2023. sa sedam bodova, koliko ima i Letonija. Po šest bodova su sakupile selekcije Turske i Belgije, dok Srbija i Velika Britanija imaju po pet bodova. Plasman na SP izboriće tri najbolje plasirane selekcije.

Grčka će 25. avgusta gostovati Srbiji, a tri dana kasnije na svom terenu sastaće se sa Belgijom.

Grci će na EP igrati u Grupi C sa Italijom, Hrvatskom, Ukrajinom, Velikom Britanijom i Estonijom.

EP će biti održano od 1. do 18. septembra.

недеља, 30. март 2025.
12° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом