среда, 19.08.2020, 17:33 -> 17:48
Извор: РТС
Đurđević i Ristić - "Kraljevi" arabijskog fudbala
Srpski fubalski arbitri Dalibor Đurđević i Milovan Ristić, pozvani su uz još nekoliko najboljih svetskih sudija, da dele pravdu u finišu sezone u Saudijskoj Arabiji. Srpski dvojac drži rekord po broju suđenih mečeva u toj zemlji.
Nakon prekida prvensta usled koronavirusa u martu, prvenstvo u Saudijskoj arabiji je nastavljeno i ulazi u vrlo neizvesnih polsednjih 4 kola.
Zbog toga je, iako je bilo velikih poteškoća zbog propisa o karantinu, nedostatka letova i ostalih procedura, Saudijska fudbalska federacija ipak odlučila da strani arbitri završe prvenstvo.
Prva tri kola nastavka su angažovane mlađe i talentovane sudije mahom iz Uefe, ali kako se prvenstvo zahuktava i gde je svaka sudijska odluka "biti ili ne biti " posegli su za najboljim sudijama sveta koje su trenutno na raspolaganju.
Tako će posle izdržanih 7 dana strogog karantina na teren saudijskog prvenstva sve sami sudijski timovi sa poslednjeg prvenstva sveta u Rusiji. Nestor Pitana (Argentina - sudija finala svetskog prvenstva u Rusiji), Andreas Kunja (Urugvaj), Metju Konger (Novi Zeland).
Naravno među njima su i dva najbolja mahača koje je Srbija ikada imala - Dalibor Đurđević i Milovan Ristić, koji će ovu rundu suditi upravo sa Kongerom utakmicu Al Adalah - Al Vehda, koja domaćem klubu znači "život ili smrt".
Interesantno je da su Đurđević I Ristić apsolutni rekorderi po broju odsuđenih utakmica Saudijske profesionalne lige, ukupno po 36, što nikome do sada u istoriji nije pošlo za rukom, posebno kada se zna da svaki sudija ima svoje pomoćne sudije.
Takođe kao i u Srbiji, i u Arabiji važi "pravilo" da su za njih dvojicu rezervisani teški i odlučujući mečevi.
Коментари