Читај ми!

Vladimir iz Kikinde najjači čovek u Srbiji, deveti u svetu

Najjači čovek u Srbiji je Vladimir Bulatović iz Kikinde. On je u konkurenciji devet takmičara na Strong-men kupu u Zaječaru pokazao kako se pravilnom vežbom i načinom života pomeraju ljudske granice snage i izdržljivosti.

Ne zna se koja je disciplina bila interesantnija, da li pokretanje kamiona sa teretom od 15 tona, nošenje kofera ili izbacivanje tegova od preko 100 kilograma.

Najjači među jakima, Vladimir Bulatović iz Kikinde, inače deveti na svetu, čini se kao da se igrao sa teretom.

„Strong-men je u Srbiji malo posle Ervina Kantone imao jednu pauzu i takmičari su se malo zagubili, sve je bilo stalo i sad smo to opet pokrenuli i pokušavamo malo da dignemo Srbiju, na malo višu lestvicu, da u narednih pet do 10 godina i Srbija izbaci nekog svetskog takmičara“, istakao je Vladimir Bulatović, najjači čovek u Srbiji.

Statistika kaže da samo tokom jednog dana takmičari preko ruku prevale oko 30 tona. Predstava snage, tehnike i znoja, sve više privlači mlade.

„Uvek sam bio jači od svoje generacije i voleo sam da se takmičim i da treniram, uvek sam u sportu, trenirao sam dosta sportova i onda sa 17 godina sam počeo da idem baš jako u teretanu i odrekô se svega, i eto“, priča Valjevac Bogdan Vuković, najmlađi takmičar.

„Mi smo trenutno negde u sredini u Evropi, već treća godina kako je zvanično oformljen Strong-men savez Srbije tako da se nadamo da ćemo velikim koracima ići dalje“, objašnjava Zoran Stojić, predsednik Strong-man saveza Srbije.

Karavan sa najjačim ljudima Srbije za dve nedelje seli se u Knjaževac, a poslednje takmičenje na programu je u Bačkoj Topoli.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 01. април 2025.
12° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом