Читај ми!

Sahranjena glumica Branka Veselinović

Glumica Branka Veselinović sahranjena je u Aleji zaslužnih građana na Novom groblju u Beogradu.

Od legendarne glumice su se uz vence i opelo oprostili rodbina, prijatelji i poštovaoci, među kojima su bili upravnica Jugoslovenskog dramskog pozorišta Tamara Vučković Manojlović, glumica Branka Petrić i političar Zoran Živković.

Sahrani glumice koja je preminula u 105. godini prisustvovali su i pripadnici Dobrovoljnog vatrogasnog društva „Palilula“, čiji je bila član.

Veselinović je bila nagrađivana pozorišna, televizijska i filmska glumica, istaknuta dobrotvorka i poliglotkinja. Veselinović je u matičnom Jugoslovenskom dramskom pozorištu igrala od 1948. do 1978. ostvarivši preko 40 uloga, a za Ginu u Nušićevoj Ožalošćenoj porodici dobila Sterijinu nagradu 1964. godine.

Bila je dobitnica Ordena rada sa zlatnim vencem, Nušićeve nagrade za životno delo, Vukove nagrade, Nagrade Mali princ za životno delo Međunarodog festivala pozorišta i drugih.

уторак, 25. март 2025.
12° C

Коментари

Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса