Apatin ne nudi samo dobro pivo već i netaknutu prirodu i bogatu kulturnu baštinu

Mnogi ga prepoznaju kao grad poznat po dobrom pivu, međutim, Apatin, pre svega, odlikuju netaknuta priroda i bogata kulturna tradicija.

Ukoliko želite da provedete miran godišnji odmor, blizu reke i da se upoznate sa kulturnim znamenitostima podunavskih Švaba, kao i ličkih doseljenika, onda je Apatin pravi izbor. Nalazi se na obali Dunava, okružen šumama Gornjeg Podunavlja.

„Imamo reku Dunav. Imamo prelepe plaže. Mogućnost iznajmljivanja brojnih plovila, čamaca, kanua ili panoramsku vožnju brodićem. Tu su i biciklističke rute i drugi slični sadržaji. I pre svega, ono što je naročito bitno u današnjoj situaciji, pružamo mogućnost bezbednog odmora za sve generacije“, naglašava Nemanja Jović, direktor Turističke organizacije Apatina.

Iz moderno uređenog pristaništa „Marina“, možete krenuti u vožnju brodićem „Apatinka“ i za samo 350 dinara sagledati prostranstvo Dunava i njegove rukavce.

„U našoj osnovnoj ponudi nalazi se osim dvokrevetnih studija apartmana, nalazimo se i u sistemu vaučera Ministarstva turizma, tako da svako ko dođe može da ih iskoristi. Zatim, u našem vlasništvu se nalazi i ovaj prelepi brodić 'Apatinka' koji saobraća svaki vikend različitim relacijama i dužinama putovanja“, navodi Ljiljana Kerc, direktorka JP „Marina“ iz Apatina.

U neposrednoj blizini Apatina nalazi se Banja Junaković.

„Imamo 250 ležajeva, ali osim toga svojom ponudom i sadržajima koje nudimo, privlačimo veliki broj gostiju koji ne koriste medicinske usluge. U prvom redu, to je kompleks otvorenih bazena, kao i razne velnes usluge“, kaže Dragan Ignjatov iz Specijalne bolnice za rehabilitaciju „Junaković“.

Tokom 18. veka Apatin je bio baza nemačke ekspanzije u Vojvodini i doživeo je snažan ekonomski uspon zahvaljujući zanatstvu, trgovini i brodogradnji. Posle 1945. godine, u grad i okolinu strižu boračke porodice iz Like i menja se nacionalni sastav grada. Danas, Apatin je moderna opština, koja je uspela da sačuva duh uređene Austrougarske.

недеља, 20. април 2025.
13° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом