Читај ми!

Црвене, плаве, икебане... Како се праве орхидеје од хладног порцелана

Анкица Алексић из Прокупља бави се необичним хобијем – израђује орхидеје од хладног порцелана. У послу ужива, а сваки завршен цвет подстицај је за настанак још лепших форми.

Љубав према уметности Анкица Алексић из Прокупља изражава кроз специфичне форме израђене од хладног порцелана. Цвет орхидеје јој је највећа инспирација.

„Деликатан цвет, јако савршен, по мени. Некад инспирација буде од неког мириса, од породице, околине, људи. Неки људи ме рецимо асоцирају на неку боју, и онда настане црвена орхидеја или плава орхидеја”, каже Анкица.

Посао на изради икебане траје од седам до десет дана. Читав процес је веома захтеван, али Анкица каже да ужива стварајући нове форме које су јединствене.

„Љубав ка том послу, па тек онда стрпљење, умешност, мало алати, мало љубав, подршка породице, деце, унука, и онда буду радови какве гледате у Анкициној радионици.

Анкица је своју радионицу сместила у кутку дневне собе. Све што створи подели на друштвеним мрежама, а за оне који су вољни на науче објашњава комплетан поступак израде.

„Треба човек да се усавршава и да прати своје страсти, да прати своје идеје. Не буде то одмах идеално, не буде савршено, али, ако се човек труди и иде ка тим неким својим циљевима, циљ увек чека на нас”, додала је Анкица.

А до циља се иде полако, корак по корак. У амбијенту пуном позитивне енергије.

„Анкица воли ово да ради. Ја је подржавам у свему овоме.Чак се трудим да је не ометам у свом послу, а помажем колико могу и трудим се да јој помогнем. Скувам неки пут ручак”, каже Анкичин супруг Горан Алексић.

Заједничка срећа употпуњује уживање у завршеној икебани. Кључ успеха је љубав, без које, кажу, не би могло да се ствара.

четвртак, 24. април 2025.
15° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом