Читај ми!

Фантом из опере: Глумци, певачи и драматурзи узбуђени пред долазак у Београд

Најпознатији мјузикл на свету – бродвејски „Фантом из опере“ Ендруа Лојда Вебера, ових дана је пред публиком у Прагу. Следећа адреса им је Београд. Непосредно пред наступ главни глумци говорили су за Дневник РТС-а.

Када у неки град долази најпознатији мјузикл на свету, екипа је многобројна, све се ради по сатници, а припреме пред излазак на сцену трају неколико сати.То нам је потврдила и Џорџија Вилкинсон, за коју кажу да је један од најлепших гласова на свету, главна женска улога у чувеном Бродвејском мјузиклу.

„У Београду сам била 24 сата на прес-конференцији и заиста сам узбуђена због поновног доласка. Чула сам дивне ствари о вашем граду, обично чујем да је храна изврсна а људи допадљиви. Кристин је огромна улога, она је на сцени скоро читава два сата, тако да заиста морате да бринете о себи јер потребно је много енергије да одиграте ову улогу најбоље што можете“, каже Вилкинсонова, која је глумица и певачица.

Музика, оркестар, глума, костими, сценографија, специјални ефекти, стотину глумаца, и прича која сваког минута доноси нешто ново оправдава статус најтраженијег мјузикла на свету.

Суштина Фантома огледа се у односу који нам доносе главни ликови. А како то један јунак у исто време може да буде и добар и лош, објашњава Надим Наман.

„Прво, физичке припреме за улогу. Шминка и све што пролазимо пре представе је скоро два сата процеса, оно што се види на сцени је пола од тога, али то чини да се ова улога одигра лакше, када завршите шминку и погледате се у огледало знате да сте неко други. Како публика реагује разликује се од извођења до извођења. Нека представа буде комичнија, нека емотивнија – доноси сузе, тугу. Однос између представе и публике је најважнија ствар“, изјавио је глумац, певач и драматург.

Због доласка у Београд су посебно узбуђени, и истичу да су на овој представи окупљени најбољи извоðачи из разних делова света.

Бродвејски Фантом из опере погледало је више од 160 милиона људи.

После наступа у Базелу су у Прагу, граду у којем у позоришта долази публика широм света. Од 22. до 29. априла и пред нашом публиком.

уторак, 25. март 2025.
14° C

Коментари

Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса