Читај ми!

Београд филм фестивал отворен пројекцијом филма „Отац, мајка, сестра, брат“

Београд филм фестивал (БФФ) отворен је пројекцијом филма „Отац, мајка, сестра, брат“ редитеља Џима Џармуша у Мтс дворани у Београду.

Београд филм фестивал отворен пројекцијом филма „Отац, мајка, сестра, брат“ Београд филм фестивал отворен пројекцијом филма „Отац, мајка, сестра, брат“

Црвени тепих, приређен у част фестивала посвећеног седмој уметности, окупио је бројне љубитеље филма, као и филмске професионалце.

Фестивал је прогласио отвореним редитељ филма Острво Сакван Владимир де Фонтенеј, истакавши да је важно да културна свест буде што живописнија и да су за то овакви догађаји изузетно значајни.

„Видети пуне биоскопе и имати прилику да публика посматра и сведочи томе како други људи ззиве заиста је невероватно. Хвала вам што сте ме позвали. Мој филм се приказује сутра, па ако немате планове, ја сам овде. Надам се да ћете уживати у наредним данима“, поручио је француски редитељ.

Присутне је поздравио и редитељ Горан Николић, кустос програма Поглед иза огледала, који је изразио жељу да свако у публици пронађе макар један филм за себе, који ће му бити нека врста путоказа у мрачним временима.

Остварење Џармуша, добитник Златног лава на Филмском фестивалу у Венецији 2025. године, говори о три удаљена породична односа у три различите земље. Свако поглавље смештено је у садашњост: Отац се дешава на североистоку САД, Мајка у Даблину, док је Сестра, брат смештено у Париз.

Главне улоге у филму тумаче Том Вејтс, Адам Драјвер, Мајим Бјалик, Шарлот Ремплинг, Кејт Бланшет, Вики Крипс, Сара Грин, Инђа Мур, Лука Сабат и Франсоаз Лебрин.

Како је раније најављено, БФФ доноси богат и разноврстан филмски програм са звездама попут Анђелине Џоли, Џоди Фостер, Бенедикта Камбербача и Џесике Честејн.

Публика ће имати прилику да у биоскопима широм Београда види остварења реномираних аутора као што су Парк Чан-вук, Франсоа Озон, Мишел Франко и Клер Дени, али и филмове нове генерације аутора у успону.

Фестивал спаја арт-хаус поетику и жанровски филм, дебитанте и афирмисане ствараоце, потврђујући своју посвећеност савременом светском филму и снажним ауторским визијама.

Тачни термини и дани пројекција објављени су на званичном порталу БФФ-а.

субота, 31. јануар 2026.
5° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом