Чешка полиција коначно доакала фантому у Формули 1, који већ шест година јури ауто-путевима

Чешка полиција коначно је ухапсила возача тркачког аутомобила, налик болиду Формуле 1, који је од 2019. године више пута виђен на ауто-путу.

Црвени тркачки аутомобил, у пуном „Ферари“ дизајну, праћен је до једне куће у селу Бук, око 60 километара југозападно од Прага, након што је најновије појављивање пријављено полицији.

У недељу ујутро појавио се снимак на коме се види карактеристични аутомобил како вози дуж аутопута Д4 и стаје да наточи гориво. Педесетједногодишњи возач ухапшен је у свом дому и приведен након што је накратко одбио да изађе из возила.

На снимцима које су забележили локални медији види се како седи у аутомобилу испред гараже, расправља се са полицајцима и тврди да су неовлашћено на приватном поседу.

На крају је ипак попустио и пристао да оде у полицијску станицу на испитивање, оставши у свом црвеном тркачком оделу и носећи кацигом на глави.

Према каснијим наводима медија, одбио је да одговори на било каква питања када је стигао тамо.

Човек који је представљен као његов син рекао је локалним медијима да је кућа била опкољена са неколико десетина полицијских аутомобила и једним хеликоптером, што је, по његовом мишљењу, била несразмерна реакција „на наводни саобраћајни прекршај“.

Додао је да је полиција „наводно видела како вучемо болид Формуле 1, за који су тврдили да је неколико минута раније јурио ауто-путем – а ми, наравно, апсолутно ништа о томе не знамо“.

Полиција је први пут успела да ступи у контакт са „фантомским“ возачем Формуле 1 још 2019. године, када су се на интернету појавиле прве фотографије и снимци аутомобила на ауто-путу.

Тада су успели да пронађу возило и испитају власника, који је негирао да га је икада возио по ауто-путу. Није јасно да ли је реч о истој особи која је сада ухапшена.

Пошто је возач на снимцима и фотографијама увек носио кацигу, није могао да буде идентификован и полиција није могла ништа даље да учини.

Међутим, према сајту auto.cz, заправо се ради о моделу Далара ГП2/08 – тркачком аутомобилу који је развила италијанска компанија Далара за такмичење у ГП2 серији, која је служила као припремно такмичење за Формулу 1.

Ово првенство је у међувремену преименовано у Формула 2 шампионат.

Без обзира на његово порекло, власнику сада прети новчана казна због вожње возила на аутопуту без светала, показивача правца и регистарских таблица, а могао би да остане и без возачке дозволе.

понедељак, 08. септембар 2025.
32° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом