Srušio se avion sa radnicima Rio Tinta u Kanadi, ima poginulih

Mali avion koji je prevozio radnike kompanije Rio Tinto u rudnik dijamanata na kanadskim severozapadnim teritorijama srušio ubrzo nakon poletanja u blizini grada Fort Smit, potvrdile su tamošnje vlasti i kompanija.

Kanadski odbor za bezbednost u saobraćaju i Kraljevska kanadska konjička policija, koji istražuju nesreću, potvrdili su više smrtnih slučajeva u nesreći, ali broj nije preziciran.

Si-Bi-Es njuz izveštava da je šest od sedam ljudi u avionu stradalo. 

Zvaničnici su saopštili da je mali avion džetstrim, koji može da nosi 19 ljudi, bio na putu za rudnik dijamanata Dijavik kompanije Rio Tinto. 

"Apsolutno smo razoreni ovim vestima", izjavio je Jakob Stausholm, izvršni direktor kompanije Rio Tinto koja, navodi, blisko sarađuje sa vlastima u istrazi pada aviona.

Zajednički spasilački koordinacioni centar Trenton rekao je da se mlaznjak, koji je pripadao regionalnom prevozniku Northwestern Air, srušio ubrzo nakon poletanja.

петак, 01. август 2025.
23° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом