Nastavnici na Floridi moći će da nose oružje u učionici

Vlasti Floride odobrile su zakon koji dozvoljava nastavnicima da nose pištolj u učionicama kao meru sprečavanja slučajeva kakva je bila smrtonosna pucnjava u srednjoj školi u Parklandu prošle godine.

Predstavnički dom Floride koji vode republikanci glasao je sa 65 glasova "za", dok je 47 bilo protiv zakona, preneo je AP.

Očekuje se da će republikanski guverner Ron De Santis potpisati predlog zakona.

Nova mera će omogućiti školama da učestvuju u volonterskom programu "Čuvar" (Guardian) putem kojeg mogu omogućiti oružje onim nastavnicima koji prođu 144 sata obuke i ako to odobre njihovi lokalni školski odbori.

Nastavnici koji budu želeli da nose oružje moraće da prođu obuku sa policijom i psihološku procenu.

Bivši učenik ušetao je 14. februara 2018. u srednju školu "Mardžori Stonmen Daglas" u Parklandu naoružan poluautomatskom puškom i počeo da puca, a tom prilikom ubio je 17 i ranio 17 osoba.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 14. март 2025.
20° C

Коментари

Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса