Unesko: Učiniti više za obrazovanje migranata

Unesko je saopštio da se mora učiniti više kako bi se deca izbeglica integrisala u nacionalne obrazovne sisteme. U najnovijem izveštaju objavljenom u Berlinu, agencija Ujedinjenih nacija za kulturu i obrazovanje ukazuje da bi bolji pristup kvalitetnom obrazovanju pomogao i novopridošlicama i zemljama u koje su došle, prenosi AP.

Unesko navodi da je u svetu polovina migranata koji su bili primorani na raseljavanje mlađa od 18 godina, a da ih mnoge zemlje isključuju iz nacionalnih obrazovnih sistema ili im ograničavaju pristup obrazovanju.

"Svi gube kada se obrazovanje migranata i izbeglica ignoriše. Obrazovanje je ključ za inkluziju i povezivanje", rekla je generalna direktorka Uneska Odri Azule.

Zemlje sa niskim i srednjim prihodima primile su 89 odsto izbeglica, ali nemaju dovoljno sredstava za obrazovanje, zaključuje se u izveštaju, uz poziv donatorima da utrostruče finansiranje i obezbede dugoročnu podršku obrazovanju migranata.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 19. април 2025.
20° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом