Gruevski: Promena Ustava je promena identiteta Makedonije

Bivši makedonski premijer Nikola Gruevski upozorava da će sutrašnje verovatno izglasavanje promena Ustava i promene imena zemlje u Sobranju Makedonije, dovesti do promene i imene identiteta i istorije Makedonije i njenog naroda.

"Grčka neće propustiti ovu šansu za sporazum koji je trijumf za njih a nacionalna katastrofa za Makedoniju", napisao je na svom Fejsbuk profilu Nikola Gruevski, koji je dobio politički azil u Mađarskoj.

Za poslanike parlamentarne većine, kako navodi Gruevski, ova noć će biti noć bez sna.

"Ova noć je poslednja šansa za stavljanje nacionalnog interesa ispred partijskog ili ličnog", upozorio je Gruevski.

Ističe da je moguće postići bolji kompromis ali da je za to potrebna hrabrost umesto ucene.

"Nemojte zaboraviti da stavljate crni pečat na 140 godina bitke za rešavanje makedonskog pitanja", poručio je Gruevski poslanicima Sobranja.

Sporazum iz Prespe s Grčkom predviđa promenu imena Makedonije u Republika Severna Makedonija.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

среда, 05. фебруар 2025.
-1° C

Коментари

Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса
Ruzmarin
Рузмарин – биљни еликсир младости, чува наше памћење и отклања болове