Putin sa Grabar Kitarovićevom o stanju na Balkanu

Ruski predsednik Vladimir Putin razgovarao je telefonom sa hrvatskom predsednicom Kolindom Grabar Kitarović, koja mu je još jednom čestitala na pobedi na predsedničkim izborima i potvrdila poziv da poseti Hrvatsku, saopštila je pres-služba Kremlja.

Kolinda Grabar Kitarović je, inače, kako su ranije preneli hrvatski mediji, bila prva predsednica jedne evropske zemlje koja je Putinu čestitala izbor za predsednika.

"Predsednici Putin i Grabar Kitarovićeva razgovarali su telefonom. Hrvatska čelnica čestitala je Putinu pobedu na predsedničkim izborima i potvrdila poziv Putinu da poseti Hrvatsku u terminu prihvatljivom za obe strane", kaže se u saopštenju Kremlja.

Navodi se da su lideri dveju država takođe razmenili mišljenja o raznim aspektima bilateralne saradnje, uzimajući u obzir rezultate posete hrvatske predsednice Rusiji u oktobru prošle godine, posebno intenziviranje trgovinskih i privrednih odnosa.

"Razgovaralo se i o nekim pitanjima na međunarodnom planu, uključujući stanje na Balkanu", navodi se u sopštenju Kremlja.

Zagrebački Večernji list podseća da je predsednica Grabar Kitarović u poseti Rusiji bila u oktobru prošle godine, što je ujedno bila prva zvanična poseta jednog hrvatskog predsednika toj zemlji od 2009. godine, a ključni cilj je bio novi zamah odnosima koji su godinama bili zapušteni.

Poseta se održala u godini kada je obeležena 25. godišnjica diplomatskih odnosa između Ruske Federacije i Hrvatske.

Nakon sastanka s Grabar Kitarovićevom, Putin je istakao da je Hrvatska važan partner Rusije u Evropi i na Balkanu, a predsednica je rekla da Hrvatska, kao odgovorna članica EU i NATO-a, ali i zemlja koja uvažava međunarodni značaj Rusije, želi da dâ novi zamah bilateralnim odnosima na temeljima jednakopravnosti i međusobnog uvažavanja.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 01. април 2025.
7° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом