Uhapšena četvorica Srba u Đakovici
Četvorica Srba uhapšena su juče u Đakovici, saopštila je direkcija policije u Prištini, navodeći da je pretresom njihovog automobila pronašla i oduzela dva noža i sekiru.
Uhapšenim Srbima, koji su bili u vozilu srpskih registarskih oznaka, uz konsultacije sa tužiocem, određen je policijski pritvor. U saopštenju sa sednice Vlade u Prištini navodi se da su uhapšeni Srbi "hodočasnici".
Među njima, kako navode iz vlade u Prištini, su poručnik srpske policije i kapetan Vojske Srbije.
Povodom njihovog hapšenja danas je u Prištini zasedao Savet za bezbednost kojim je predsedavao Aljbin Kurti.
Na sastanku je zatraženo da "sve institucije i mehanizmi zadrže visoku pažnju i spremnost nakon ovog slučaja i bombaškog napada na poštu u Zvečanu".
"Utvrđeno je da se Srbija meša kako bi sabotirala uspostavljanje novih institucija devetog saziva", navodi se u saopštenju sa sastanka u Prištini.
Коментари