среда, 04.01.2017, 11:28 -> 13:35
Извор: Танјуг
Moguće otvaranje novih poglavlja u februaru
Srbija bi nova poglavlja u pregovorima o članstvu sa EU mogla da otvori u februaru, najavljuje se u Briselu.
Predstavnici Malte, zemlje koja trenutno predsedava EU, u izjavi za Tanjug kažu da su spremni da krenu dalje u otvaranje onih poglavlja sa Srbijom koja su tehnički spremna.
Malteško predsedavanje razmatra mogućnost da u februaru organizuje novu međuvladinu konferenciju sa Srbijom na kojoj bi bilo otvoreno poglavlje 26, koje se odnosi na obrazovanje i kulturu, navodi se u pisanom saopštenju Malte kao predsedavajućeg EU koje je dostavljeno Tanjugu.
U Savetu EU u Briselu naglašavaju da će se radna tela Saveta koja se bave pitanjima proširenja sastati sredinom sledeće nedelje.
Tada će se, kako se navodi u diplomatskim izvorima Tanjuga u Briselu, više znati o stavovima zemalja članica o tome kada i koja bi naredna nova poglavlja mogla da budu otvorena u procesu pristupnih pregovora Srbije i EU.
U diplomatskim izvorima u Beogradu pred kraj prošle godine najavljeno je da su, pored poglavlja 26, koje je deblokirano od strane Hrvatske, za otvaranje spremna i poglavlja 20 – o preduzetništvu i industrijskoj politici i 29 – o carinskoj uniji.
Od 35 pregovaračkih poglavlja, Srbija je u pristupnom procesu sa EU do sada otvorila šest poglavlja, od kojih tri fundamentalna, koja se odnose na vladavinu prava i normalizaciju odnosa sa Kosovom.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 1
Пошаљи коментар