Uhapšen M. J. zbog toga što je naneo imovinsku štetu Srbiji u iznosu od 7,74 miliona dinara
MUP Srbije potvrdio je da je uhapšen M. J. koji se sumnjiči da je kao odgovorno lice - zastupnik jednog udruženja građana, naneo imovinsku štetu Gradu Novom Sadu, Autonomnoj pokrajini Vojvodini i Srbiji u ukupnom iznosu od 7,74 miliona dinara i da mu je određeno zadržavanje do 48 časova.
M.J. se sumnjiči da je u periodu od 13. jula 2020. godine do 28. juna 2024. godine, iskorišćavanjem svog položaja, zaključio ugovore o sufinansiranju projekata od javnog i društvenog interesa sa Gradskom upravom Novog Sada, Pokrajinskim sekretarijatom za kulturu, javno informisanje i odnose sa verskim zajednicama i Ministarstvom kulture Republike Srbije i tako dobijena novčana sredstva, utrošio na dizajniranje i štampanje logoa, brošura, kataloga, autorske honorare i slično, što je suprotno svrsi navedenog finansiranja, dok aktivnosti za koje je novac bio namenjen nisu realizovane.
Takođe, osumnjičeni je davaocima sredstava podnosio lažne izveštaje o pravdanju utroška dodeljenog novca u kojima je opisivao aktivnosti na programima i projektima koje se nikad nisu desile među kojima su predavanja, radionice, multimedijalne izložbe i drugo.
Na osnovu odobrenja Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu, osumnjičenom je određeno zadržavanja do 48 časova, u kom roku će u skladu sa zakonom biti priveden i saslušan u Posebnom odeljenju za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu, dok će javnost o daljim procesnim odlukama biti obaveštena.
Коментари