Đak aktivirao biber-sprej u toaletu kraljevačke škole, osam učenika nakon ukazane lekarske pomoći pušteno na kućno lečenje
Direktor Osnovne škole "Jova Kursula" u Kraljevu prijavio je jutros policiji da je jedan učenik aktivirao biber-sprej u školskom toaletu. Nakon ukazane pomoći u medicinskoj ustanovi u tom gradu, osam učenika je pušteno na kućno lečenje.
Učenici Osnovne škole "Jovo Kursula“ u Kraljevu koji su bili izloženi biber spreju u toaletu škole, njih osmoro, nakon pregleda i ukazane pomoći u medicinskoj ustanovi pušteni su na kućno lečenje.
Učenik osmog razreda ove škole upotrebio je biber sprej u toaletu škole, u kome je bio sam. Nekoliko učenika, posle uslaska u toalet osetilo je tegobe, saopštilo je Ministarstvo prosvete.
Škola je preduzela zakonom propisane mere, odmah je pozvana Hitna pomoć, obaveštena policija, kao i roditelji učenika.
Nastava je normalizovana nakon sat vremena u dva odeljenja, u kome je došlo do prekida zbog ovog događaja.
Direktor škole je pronašao biber-sprej u školskom dvorištu. Policija je odmah došla u školu i obavestila Više javno tužilaštvo u Kraljevu, po čijem nalogu preduzimaju sve mere i radnje iz svoje nadležnosti.
"Učenici su naknadno ulazili u prostorije toaleta i šestoro njih je kolima Hitne pomoći prebačeno je u Dom zdravlja na odeljenje pedijatrije, a još dvoje dece je samo došlo u Dom Zdravlja. Četvoro je nakon pregleda pušteno kući, a četvoro upućeno u Opštu bolnicu Studenica", rekla je direktorka Mirjana Krčevinac.
Коментари