Devet godina za ubistvo u Sanskom mostu

Apelacioni sud u Beogradu pravosnažno je osudio na devet godina zatvora Mitra Čankovića, jer je kao pripadnik Vojske Republike Srpske 1995. godine u Sanskom Mostu ubio Muslimana.

Odlukom je potvrđena prvostepena presuda Odeljenje za ratne zločine iz maja ove godine.

Čanković je osuđen jer je kao pripadnik VRS 19. septembra 1995. godine, tokom hapšenja i pritvaranja civila iz naselja Kijevo u Sanskom Mostu u BiH, na uzvišenju Glavica, iz grupe uhapšenih civila izdvojio civila Ismeta Bešića.

Oduzeo mu je novčanik i ličnu kartu i potom iz vatrenog oružja u njega ispalio tri hica u glavu i grudi u nameri da ga ubije.

Bašić je usled zadobijenih povreda preminuo.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 20. април 2025.
13° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом