Mihailo Janković novi predsednik Srpske asocijacije menadžera
Skupština Srpske asocijacije menadžera izabrala je novog predsednika Mihaila Jankovića iz MK grupe. Bio je i menadžer godine 2019. i ima bogato iskustvo u korporativnom vođenju velikih sistema. Srpska asocijacija menadžera osnovana je pre 15 godina, ima 500 članova i rukovodi firmama koje zapošljavaju 80.000 radnika.
Menadžer mora da ima ljude kojima upravlja. Suština je dobro vođenje firme i stalna edukacija. Tako vide čelni ljudi Asocijacije menadžera rad svoje Skupštine u proteklom periodu.
"Mi okupljamo menadžere koji posluju u Srbiji kao i naše menadžere koji posluju u inostranstvu. Vrlo nam je važan taj momenat da ostanu menadžeri u kontaktu sa maticom. Takođe, mi okupljamo i strane državljane koji ovde posluju jer oni doprinose našem BDP-u, zapošljavaju naše ljude", navodi Jelena Bulatović, izvršna direktorka SAM-a.
Dosadašnji predsednik Dragoljub Damnjanović zadovoljan je rezultatima, jer je Srpska asocijacija menadžera otvorila i Akademiju na kojoj menadžeri dobijaju znanja koja se mogu naučiti samo u praksi. Pandemija je i za menadžment bila veliki izazov.
"Bilo je mnogo problema i oko uvoza carinjenja nekih dozvola, omogućavanja javnog prevoza u lokdaunu. Rešavali smo probleme sa našim partnerima Privrednom komorom Srbije, izlazili smo u susret mnogim privrednicima u Srbiji", rekao je Samnjanović.
Novi predsednik Asocijacije suočava se sa novim izazovima. To su svetska kriza, ali i nedostatak radne snage u našoj zemlji. U fokusu je rast domaćih investicija.
"Ono što domaće investicije, ono što mene raduje će biti 12 i po odsto BDP-a. Po nekim najboljim praksama, ukupne investicije bi trebalo da budu 25 odsto BDP-a za zemlje poput Srbije, znači za zemlje u razvoju, da bi one obezbedile dovoljan rast i sustižu razvijeni svet", naglašava Mihailo Janković.
U korak sa razvijenim svetom treba stvarati i moderne poslovne vođe, a sa njihovim nedostatkom ne suočava se samo Srbija već i čitava Evropa.
Коментари