Razvojna agencija Srbije: Ove godine 50 potencijalnih investicija
Srbija je ove godine dobila 50 pisama o namerama za investiranje, što je gotovo duplo više nego 2016. koja je smatrana najuspešnijom godinom sa potpisana 22 ugovora investicija vrednih 240 miliona evra, rekao je direktor za investicije i ulaganja Razvojne agencije Srbije, Radoš Gazdić.
Gazdić je na međunarodnom ekonomskom forumu SPIEF, rekao da je veoma važno za Srbiju što ima svoj paviljon na ovom forumu koji je kako kaže, važna lokacija za potencijalne investitore.
"Mi smo ostvarili odlične rezultate u prošloj godini u vezi sa privlačenjem investicija, bilo je 240 miliona evra privučenih investicija, 22 potpisana ugovora sa blizu 17 hiljada novih radnih mesta koji će biti generisani u narednom periodu. Izuzetno smo zadovoljni i ovom godinom, imamo oko 50 pisama o namerama za investiranje koji će generisati novi broj zaposlenih tokom godine i očekujemo da ova godina bude uspesnija nego prošla koja je bila najuspesnija u poslednjih deset godina", istakao je Gazdić u izjavi za Tanjug.
Gazdić je u okviru predavanja "Zašto investirati u Srbiju" koje je organizovala Razvojna agencija Srbije predstavio šest najvažnijih razloga za investiranje u Srbiju među kojima su viskoobrazovana radna snaga, stabilno političko i ekonomsko okruženje i optimalna geografska pozicija.
"Srbija ima visokoobrzovanu ranu snagu, stabilno političko i ekonomsko okruženje, operativne troškove najniže u regionu, optimalnu geografsku poziciju, slobodnu trgovinu na tržištu od 1,3 milijardi korisnika, kao i posebne finansijske pogodnosti. Sve to je čini veoma pogodnom za investiranje, što praksa povećanja investicija i pokazuje", zaključio je Gazdić.
Srbija je na forumu SPIEF zemlja počasni gost, a drugog dana foruma na srpskom paviljonu biće predstavljene mogućnosti za investiranje u Srbiju, bilateralna saradnja Srbije i Rusije kao i o turistička ponuda naše zemlje.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар