Након буке коју су правили, окупљени су око 20 часова почели полако да се разилазе.
Како је раније најављено, студенти се враћају на факултете које блокирају.
Studenti više beogradskih fakulteta i građani protestovali kod zgrade RTS-a izražavajući nezadovoljstvo izveštavanjem Javnog servisa o blokadama i protestima. Nakon odavanja pošte stradalima u padu nadstrešnice u Novom Sadu, studenti su izneli svoje zahteve i do kraja protesta pravili buku, posle čega su se uputili ka svojim fakultetima.
Након буке коју су правили, окупљени су око 20 часова почели полако да се разилазе.
Како је раније најављено, студенти се враћају на факултете које блокирају.
Након што су прочитани захтеви студената, окупљени су почели да праве буку испред зграде РТС-а. Они су дували у пиштаљке и ударали у бубњеве.
Подршку студентима пружио је део радника РТС-а који су држали транспарент на којем то и пише.
Студенти су генералном директору РТС-а Драгану Бујошевићу спремили и "поклон“ за 71. рођендан – макету великог сендвича, у коме се налази симболично 200 евра.
Након петнаестоминутне тишине, прочитани су захтеви студената у блокади.
Поновљено је да су захтеви студената објављивање целокупне документације о реконструкцији Железничке станице, одбацивање оптужби против ухапшених и приведених студената, активиста и грађана на претходним протестима поводом трагедије у Новом Саду, подношење кривичних пријава против свих нападача на студенте, професоре и грађане и повећање буџета за факултете за 20 одсто.
Окупљени су заћутали на 15 минута у знак поште за 15 погинулих у паду надстрешнице у Новом Саду.
Укључили су светла на својим мобилним телефонима која су уперили према небу.
Студенти, грађани и средњошколци окупљају се испред зграде Радио-телевизије Србије под паролом "Наше право да знамо све“.
Студенти носе транспаренте "Ваше право да знате све – знате ли ви све?", "Порука за РТС – Информација није луксуз, већ право", "Само онај ко се продао, верује да свако има цену" и узвикују "Излазите напоље".
Саобраћај је био обустављен у Таковској, али и на почетку Булевара краља Александра, Улице кнеза Милоша и на Тргу Николе Пашића, где су такође били окупљени грађани.
Studenti u blokadi i građani održali su protest ispred Radio-televizije Srbije, da bi, kako su rekli, još jednom skrenuli pažnju na neadekvatno izveštavanje Javnog medijskog servisa.
Sa protesta koji je održan pod parolom "Naše pravo da znamo sve", zatražili su da se na Javnom servisu čuje i njihov glas.
Prethodni protest studenata i građana održan je 12. decembra prošle godine ispred zgrade RTS-a.
Studenti u blokadi su uoči protesta u zajedničkom saopštenju između ostalog naveli kako je u Dnevniku 2 RTS-a, emitovanom 13. januara, voditeljka izvestila da je "izraelski istoričar Holokausta Efraim Zurof kritikovao glumce u Srbiji, koji rukama obojenim u crveno izražavaju podršku protestima i istakao da bi se trebalo čuvati simbola koje koristi Hamas.”
"Nemamo pojedince koji stoje iznad zajednice. Nismo sledbenici kulta ličnosti. Naše delovanje je kolektivno, promišljeno i odgovorno.
Na ulici smo zbog ideje, a ne zbog lične koristi. Ovo nije ni mesto, ni vreme za isticanje pojedinaca, već za zajedništvo i solidarnost", navedeno je između ostalog u zajedničkom saopštenju studenata.
Коментари