Читај ми!

U Hramu Svetog Save i još četiri crkve služen moleban za Srbe na KiM

Patrijarh Porfirije služio je u Hramu Svetog Save moleban za Srbe i srpske svetinje na Kosovu i Metohiju, koji je služen i u još četiri hrama Srpske pravoslavne crkve u Beogradu.

Tokom Uskršnjeg posta, molebani će, pored Hrama na Vračaru biti služeni svakog petka od 17.00 sati u još četiri beogradska hrama.

Među njima su hram Svetog Dimitrija na Novom Beogradu, Rođenja Presvete Bogorodice u Zemunu, Svetog Aleksandra Nevskog na Dorćolu, i Vaznesenja Gospodnjeg u Žarkovu.

Po blagoslovu patrijarha Porfirija, u njima je služen i biće služen, kako je najavila SPC, "moleban Presvetoj Bogorodici sa akatistom za naš verni narod na Kosovu i Metohiji, za naše svetinje na Kosovu i Metohiji, za naše Kosovo i Metohiju".

Patrijarh srpski Porfirije održaće u nedelju u kripti hrama Svetog Save na Vračaru u nastavku večernjeg bogosluženja, koje počinje u 17 časova, predavanje na temu Nedelja Pravoslavlja - trijumf istine.

уторак, 01. април 2025.
9° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом