Читај ми!

Vozovi na pruzi Beograd – Novi Sad ponovo voze 200 na sat

Duž čitave deonice na brzoj pruzi Beograd – Novi Sad, vozovi ponovo saobraćaju maksimalnom brzinom od 200 kilometara na sat, u skladu sa redom vožnje.

Jutros u 9 sati izvođači radova završili su mašinsko regulisanje koloseka na delu brze pruge između Beške i Karlovačkih Vinograda, saopštila je "Infrastruktura železnice Srbije".

Tako su, kako se navodi, završene sve planirane aktivnosti na tekućem održavanju, čime su se stekli uslovi da brzina vozova bude vraćena sa 160 na maksimalnih 200 kilometara na sat, kako je to projektovano redom vožnje.

Podsetimo, 10. januara je, iz preventivnih razloga, na dve lokacije na brzoj pruzi Beograd – Novi Sad brzina vozova smanjena sa 200 na 160 kilometara na sat.

"Radilo se o dvokolosečnim deonicama Stara Pazova – Inđija i Beška – Karlovački Vinogradi, gde je brzina vozova bila smanjena za 40 kilometara na sat, zbog čega je putovanje brzom prugom između Beograda i Novog Sada trajalo svega tri do pet minuta duže", navode iz "Infrastrukture železnice Srbije".

U saopštenju se dodaje da su zamenjeni i ukradeni delovi kontaktne mreže iznad železničke pruge na dve lokacije između Beograda i Novog Sada.

"Zbog krađe osam čvrstih tačaka kontaktne mreže, ‘Infrastruktura železnice Srbije’ bila je prinuđena da 12. januara na deonicama brze pruge Inđija–Beška i Sremski Karlovci – Petrovaradin uvede lagane vožnje sa 20 kilometara na sat, umesto projektovane brzine od 200 kilometara na sat", navodi se u saopštenju.

субота, 19. април 2025.
14° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом