"Koka-Kolina" kampanja "Budimo jednaki"

"Koka-Kola" je pokrenula kampanju "Budimo jednaki" (Budimo =) u cilju podizanja svesti o razlikama u ekonomskim primanjima muškaraca i žena. Kako je saopšteno iz kompanije, kreiran je i svojevrstan Manifest, kojim se pozivaju i druge kompanije da se pridruže inicijativi.

U Manifestu je navedeno da su žene širom sveta stub kompanije "Koka-Kola" i da je to jedan od uzoraka planetarnog uspeha.

"Mi verujemo da ravnopravnost i osnaživanje žena imaju nemerljive pozitivne efekte na celokupno društvo. Ipak, u Srbiji, one su i do 16 odsto manje plaćene od muškaraca. Mi želimo da svaka žena bude podjednako nagrađena i zato se zalažemo za jednakost i ekonomsko osnaživanje žena. Za društvo bez razlika! Pridružite nam se", navedeno je iz "Koka-Kole".

U saopštenju je navedeno da u okviru kampanje "Budimo =" "Koka-Kola" pruža podršku sektoru ženskog preduzetništva Privredne komore Srbije, kroz donaciju sredstava za programe edukacije i profesionalnog osnaživanja žena.

Radionice imaju za cilj da unaprede žensko preduzetništvo, podstaknu međusobno umrežavanje i edukaciju žena, kao i promociju korišćenja savremenih digitalnih alata u poslovanju.

"Mi želimo da žene budu jednako plaćene kao i muškarci za posao koji obavljaju, i zato se zalažemo za dodatno ekonomsko osnaživanje žena. U 'Koka-Kola' sistemu veliki broj žena se nalazi na ključnim vodećim pozicijama, i upravljaju raznim oblastima poslovanja, a mnoge su upravo iz Srbije i našeg regiona. To je samo potvrda da je i Srbija aktivno uključena u programe za bolju ekonomsku poziciju žena širom sveta'', izjavila je Jelena Trninić, direktorka komunikacija i javnih poslova kompanije "Koka-Kola".

U PKS veruju da je ovakav vid podrške veoma važan kao podsticaj ostalim partnerima.

Za potrebe kampanje "Budimo =" predstavljene su dve naizgled iste flašice Koka-kole. Ipak, jedna ima manje napitka, kao poruku da su u Srbiji žene i do 16 odsto manje plaćene od muškaraca.

понедељак, 21. април 2025.
23° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом