Odgovor Dragana Šolaka na informaciju objavljenu u Dnevniku RTS-a

Presudom Višeg suda koju je potvrdio Apelacioni sud u Beogradu, RTS je obavezan da objavi odgovor punomoćnice Dragana Šolaka na informaciju objavljenu u Drugom dnevniku 6. januara 2018. godine.

"Ovim putem demantujemo neistinite navode objavljene u prilogu. Prenoseći navode sa portala Malta Today, RTS ih je dopunio netačnim navodima da su gospodin Dragan Šolak, njegova supruga i dvoje dece 'izdržavana lica' koristili malteški poreski sistem da prebace profit i plate manji porez 'nego što bi u Srbiji'.

U tekstu portala Malta Today, ne postoji bilo kakvo pozivanje na Srbiju niti se navodi da je postojala namera da se plati manji porez nego u Srbiji.

Gospodin Šolak sa porodicom duži niz godina živi u Švajcarskoj, gde im je stalno prebivalište i centar svih životnih aktivnosti i gde su gospodin Šolak i njegova supruga poreski rezidenti i poreze i sve druge obaveze uredno izmiruju.

Oni nisu uopšte poreski rezidenti Srbije, u skladu sa poreskim propisima, jer u Srbiji ne žive i bilo kakav postupak u njihovom životu nije usmeren na to da se uskrati plaćanje bilo kakvog poreza u Srbiji".

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 31. март 2025.
10° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом