Novi sjaj "Rubina"

Od privatizacije kruševačkog "Rubina" prošlo je pet godina. Kontinuitet u poslovanju je nastavljen, ali sa znatno manjim brojem zaposlenih. Međutim, u prethodih pet godina proizvodnja vinjaka je udvostručena, a proizvodnja vina povećana je za 150 procenata.

Kruševačka fabrika "Rubin" privatizovana je pre pet godina i sada radi sa znatno manjim brojem radnika. Kontinuitet u proizvodnji "Rubin" nije izgubio, naprotiv.

Ova vinarska kuća sa pedesetpetogodišnjom tradicijom, danas upošljava 340 radnika. Od 2005. godine proizvodnja vinjaka je udvostručena, a proizvodnja vina povećana je za 150 procenata.

Ipak najveća vrednost i neprocenjiva investicija za budućnost jeste sirovinska baza koja se iz godine u godinu povećava.

Samo u sopstvenom vlasništvu "Rubin" ima 600 hektara pod lozom u fazi pune eksploatacije i tu se nije stalo. Na devet vinogradarskih lokacija u Srbiji pod zakup su uzete na stotine hektara neobrađene zemlje.

Tehnički direktor Dejan Debeljaković kaže da "Rubin" u zakupu poseduje 1.300 hektara zemlje koji iz godine u godinu pretvara u nove vinograde.

"Prošle godine smo podigli 50 hektara novih vinograda, a ove godine, tačnije ove nedelje završavamo podizanje 85 hektara vinograda na tri lokacije", rekao je Debljaković.

Proteklih godina investiralo se u novu opremu i poboljšanje uslova rada, puno toga se promenilo i za same zaposlene.

Radnici kažu da se od privatizacije promenilo mnogo, da ih je manje i da su drugačiji uslovi rada. Pre svega istuču rad, red i disciplinu. Na plate se ne žale i kažu da dok god su one redovne od njih može da se preživi.

Prošle godine prodato je 8,5 miliona litara vina i četiri miliona litara žestokih pića, od toga 20 procenata plasirano je na inostrano tržište. U istom periodu investirano je dva miliona evra u nove tehnologije, mehanizaciju, zasade.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 28. септембар 2024.
29° C

Коментари

Re: Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Steta
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Ко би свијету угодио
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Komentar
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи