Olga Danilović posle velikog preokreta u osmini finala Rolan Garosa

Srpska teniserka Olga Danilović napravila je najveći uspeh u karijeri pošto se pobedom nad Donom Vekić sa 2:1, po setovima 0:6, 7:5, 7:6 (10:8) plasirala u četvrto kolo Rolan Garosa.

Srpska teniserka trijumfovala je protiv Hrvatice posle tri sata i 11 minuta iscrpljujuće igre.

Nije sve izgledalo bajno posle 27 minuta igre. Toliko je vremena trebalo Doni Vekić da osvoji prvi set sa ubedljivih 6:0.

U drugom setu, stvari su polako počele da se menjaju. Danilovićeva je zaigrala dosta sigurnije, pravila manje grešaka i preciznim udarcima terala rivalku na ishitrene udarce.

Posle niza sigurnih gemova na obe strane usledio je 10. gem u kojem je Olga propustila dve set-lopte, posle kojih je rezultat bio 5:5. Nije ipak čekala dugo da kruniše svoju dobru igru. Uspela je da iskoristi četvrtu priliku i osvoji drugi period sa 7:5.

Treći set bio je najuzbudljiviji. Ponovo nije dobro počelo po Danilovićevu, pošto je Vekićeva napravila rani brejk i povela sa 1:0. Srpska teniserka je potom u svakom narednom gemu imala priliku da uzvrati brejkom, ali je morala da čeka do šestog gema, kada rivalki nije dozvolila nijedan poen.

Već u narednom gemu uspela je da odbrani šest brejk lopti i potvrdi oduzet servis. Najzanimljivije je bilo u finišu seta. Od 4:4, rivalke su napravile po dva brejka, pa je meč ušao u taj-brejk.

Danilovićeva je zaostajala 6:2 u taj-brejku, ali je uz seriju dobrih udaraca naterala rivalku da greši, pa je ponovo preokrenula, povela sa 9:8, i iskoristila prvu meč-loptu za najbolji rezultat u karijeri.

Olga Danilović će u osmini finala igrati protiv Čehinje Markete Vondroušove koja je ekiminisala Francuskinju Kloe Pake posle sat i po vremena igre sa 2:0, po setovima 6:1, 6:3 .