Читај ми!

Čilić se pobedom oprostio od Londona

Marin Čilić je nakon preokreta savladao Keija Nišikorija sa 2:1, po setovima 3:6, 6:2, 6:3, u meču trećeg kola na završnom turniru u Londonu. Uprkos porazu, Nišikori je u polufinalu, gde će u subotu od 21 čas na megdan našem Novaku Đokoviću. Ovom pobedom Čilić je izbio na šesto mesto na ATP listi, što je njegov najbolji plasman u karijeri.

Meč bez značaja za poredak na tabeli, iako su se rivali borili za 200 poena na ATP listi, koliko nosi pobeda u duelu, pripao je Marinu Čiliću. Mada je Japanac osvojio prvi set, Čilić je u nastavku zaigrao agresivnije, naterao je Nišikorija na greške i posle preokreta stigao do pobede i novih bodova koji su mu obezbedili šesto mesto na ATP listi.

U prvom setu apsolutna dominacija Nišikorija. Već u trećem gemu oduzima servis Čiliću. Potom je nastavio konstantno da pritiska servis protivnika i u devetom gemu novim brejkom rešava prvi set u svoju korist sa 6:3. Čilić nije uspeo da se izbori za brejk šansu u tom periodu igre.

Drugi set je doneo sličnu sliku samo sa zamenjenim ulogama. Čilić je od starta krenuo agresivno, Nišikori je sve više grešio. Posle uvodnih gemova, gde su oba tenisera osvojila svoje servise, Čilić uz dva brejka osvaja četiri vezana gema, potom rutinski privodi set kraju, za 6:2 u drugom setu.

U odlučujućem setu nastavila se dominacija hrvatskog tenisera. Neizvesnost je trajala do rezultata 2:2. Čilić tada oduzima servis protivniku, potom mirno privodi meč kraju. U poslednjem gemu ponovo napada servis Nišikorija, osvaja tri vezane brejk, set, meč lopte, koristi drugu i stavlja tačku na ovaj meč, za 6:3 u trećem setu.

Број коментара 4

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 19. април 2025.
15° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом