Korona jača i od MMA, otkazan "UFC 249"

Uprkos najavama da bi turnir "UFC 249" trebalo da se održi 18. aprila, predsednik organizacije Dejna Vajt popustio je pritiscima čelnika Kalifornije i medija i otkazao takmičenje.

Epidemija koronavirusa u svetu zadaje udarac i MMA borcima. Turnir "UFC 249" neće biti održan 18. aprila, kako je bilo planirano, najviše zbog pritisaka čelnika Kalifornije, ali i nosilaca televizijskih prava.

Dejna Vajt, predsednik UFC organizacije, potvrdio je da je imao razgovore sa čelnicima I-Es-Pi-Ena, koji su nosioci prava emitovanja borbi, kao i da se posle toga odlučio da otkaže takmičenje.

Senatorka Kalifornije Dajana Fajnstajn prethodno je javno kritikovala pokušaj Vajta da organizuje turnir i pozvala na "razmišljanje o javnom zdravlju".

S druge strane, Vajt kaže da je za sve učesnike turnira unapred bilo obezbeđeno testiranje na koronavirus, kao i da zaposlenima u organizaciji ne preti otkaz usled svetske pandemije.

Iako budućnost UFC turnira nije poznata, Vajt je potvrdio da je obezbedio "Ostrvo za borbe", koje se nalazi u fazi ozbiljnih priprema kako bi bilo spremno da ugosti UFC turnir već u maju mesecu.

уторак, 01. април 2025.
13° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом