Mlade odbojkašice Srbije poražene od Holandije u Ligi nacija

Odbojkašice Srbije doživele su šesti poraz u Ligi nacija. Nakon dve vezane pobede, podmlađena selekcija Srbije je poražena od Holandije.

Holandija je upusala petu pobedu u Ligi nacija posle duela koji je brojao četiri seta - 3:1 (25:20, 25:21, 18:25, 25:12).

Holanđanke su u napravile prednost na sredini prvog seta, posle nerešenog rezultata 9:9. Potpuna kontrola igre i rutinsko osvajanje poena krunisalo je vođstvom Holandije od 1:0 u setovima.

U drugom setu selekcije su se povremeno smenjivale u vođstvu, a u jednom momentu rezultat je bio ujednačen - 8:8. Opet su Holanđanke preuzele inicijativu i stigle do prednosti od 2:0 u setovima.

Srbija je tokom trećeg seta bila bolja i uspela da smanji razliku na 2:1 u setovima, ali je u odlučujućem, četvrtom setu Holandija prikazala sjajnu igru i stigla do pobede.

U selekciji Srbije najefikasnija odbojkašica bila je Vanja Bukilić sa 21 poenom (od toga 20 iz napada), Vanja Ivanović je upisala 15, a Minja Mijatović 11 poena.

Pobednički tim predvodile su Nova Maring sa 17, Jolijen Knolema sa 14 i Ela Dambrink sa 13 poena.

Reprezentacija Srbije u Japanu nastupa u podmlađenom sastavu i bez selektora Đovanija Gvidetija, koji je ostao u Srbiji da radi sa odbojkašicama koje se pripremaju za Olimpijske igre u Parizu. Gvidetijev asistent Sain Pakan prvi je trener selekcije Srbije na turniru u Fukuoki.

Srbija naredni meč u Japanu igra u petak u 5.00, a rival će joj biti Francuska.

Na završni turnir će se plasirati domaćin Tajland i još sedam najuspešnijih selekcija. Finalni turnir Lige nacija odigraće se od 20. do 23. juna u Bangkoku. Titulu brane odbojkašice Turske.