Neslavan povratak Batlera u Majami
Košarkaši Majami hita pobedili su Golden stejt voriorse 112:86 u prvom duelu protiv donedavne prve zvezde tima Džimija Batlera.
Susret koji su mnogi očekivali posle burnih dešavanja na Floridi tokom januara i februara. Džimi Batler niti je dobio bitku, niti rat.
Majami je iskoristio dolazak gostiju bez Stefan Karija da ostvari neočekivano ubedljiv trijumf sa poptunom kontrolom utakmice od početka do kraja.
Bem Adebajo je predvocio domaćina sa 27 poena i osam skokova. Tajler Hiro ga je pratio sa 20 poena i sedam asistencija, dok je Alek Burks stao na 17 poena. Valja istaći iz dabl-dabl Kelela Vera od 14 poena i 10 skokova.
Nikola Jović nije bio u sastavu Majamija na ovom meču.
Džonatan Kuminga sa 15 i Brandin Podziemski sa 14 poena su bili najrapsoloženiji kod Voriorsa. Batler je bivšoj ekipi ubacio 11 poena uz šest skokova.
Majami je na 10. mestu Istoka sa skorom 31-41, dok je Golden stejt sa suprotnih 41-31 na šestom mestu na Zapadu.
Tanderi lako sa "kraljevima"
Košarkaši Oklahome pobedili su jutros u gostima ekipu Sakramenta rezultatom 121:105 u meču NBA lige.
Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Šej Gildžes-Aeksander sa 28 poena, osam skokova i pet asistencija. Kod domaćih, najbolji je bio Kigan Mari sa 28 poena, dok je Zek Lavin dodao 19.
Klivlend je kao gost savladao Portland rezultatom 122:111. U ekipi iz Klivlenda istakao se Darijus Garland sa 27 poena, dok je Taj Džerom ubacio 25. U timu Portlanda najbolji su bili Skot Henderson, Šejdon Šarp i Donovan Klingen, koji su postigli po 18 poena.
Rezultati NBA lige:
Detroit – San Antonio 122:96
Šarlot – Orlando 104:111
Majami – Golden Stejt 112:96
Njujork – Dalas 128:113
Hjuston – Atlanta 121:114
Juta – Memfis 103:140
Sakramento – Oklahoma 105:121
Portland – Klivlend 111:122
Коментари