четвртак, 13.03.2025, 06:39 -> 07:30
Извор: РТС
Bogdanović posle partije sezone: Mnogo mi znači Zubac u timu, a još uvek učim kako da igram sa Hardenom
Srpski reprezentativac je posle ubačenih 30 poena Majamiju izjavio da nije lako igrati dve utakmice u dva dana, regeneracije tela je neophodna, a pohvalio je i Džejmsa Hardena i istakao da još uvek uči kako da igra sa njim u timu, prenose američki mediji
Bogdanović je odigrao utakmicu sezone sa dabl-dabl učinom, u pobedi Klipersa nad Majamijem, a nakon meča je izjavio nije lako odigrati dve utakmice u dva dana.
"Definitivno nije lako. "Bek tu bek" utakmice su najteže, nije lako izdržati. Telo mora da se odmori. Rekao sam ranije, način na koji se Džejms Harden priprema za utakmicu. Mislim sleteli smo u dva ujutru, spavali četiri, pet sati i spremni smo bili za današnju utakmicu. Harden nam je pokazao primer kako se priprema i mi ga sledimo", rekla je srpski reprezetativac.
Iako je Džejms Harden prva opcija u napadu, u četvrtoj četvrtini istakao se i Bogdanović u trenucima kada je bilo važno postići koš ili asistirati.
"Neverovatno je igrati sa Hardenom. Izvlači ono najbolje iz mene. Želi da se takmiči i pobedi svaku utakmicu. Još učim kako da se krećem i igram sa njim", istakao je Bogdanović.
Kapiten srpske reprezentacije je naznačio da mu mnogo znači što u timu ima Ivicu Zubca sa kojim može da priča na terenu na jeziku koji ostali ne razumeju.
"Lako je jer nas niko ne razume. Možemo bolje da se pripremimo i da reagujemo. Drago mi je zbog njegovog napretka. On jako radi i želi da se takmiči, da dobija utakmice. Neverovatno je igrati sa njim", zaključio je Bogdanović.
Sledeću utakmicu Klipersi igraju protiv Atlante u subotu.
Коментари