Читај ми!

Toni Kukoč i Dino Rađa na meču Partizana i Olimpijakosa - veliki aplauz u "Areni"

Legendarna košarkaška imena Toni Kukoč i Dino Rađa su specijalni gosti Partizana na meču 32. kola Evrolige sa Olimpijakosom.

Ikone hrvatske, jugoslovenske i evropske košarke iz prvog reda gleda meč Partizana i Olimpijakosa.

Razlog dolaska Kukoča i Rađe u Beograd jeste premijera dokumentarca posvećena Tonijevoj karijeri "Magična sedmica", pa se iskoristila prilika da se prisustvuje i na izuzetno važnoj utakmici po Partizan.

Kukoč i Rađa su u dresu Jugoplasitke iz Splita zajedno dva puta osvajali titule Kupa evropskih šampiona. Rađa je potom otišao u Virtus iz Rima, a Kukoč je osvojio i treću evropsku titulu. Po odlasku u NBA, Kukoč u dresu Čikago bulsa osvojio tro NBA prstena od 1996. do 1998. godine. 

Zanimljivo, Rađa je igrao u Olimpijakosu u sezoni 2000/01.

Na klupi Partizana je Željko Obradović, njegov bivši saigrač iz reprezentacije SFRJ i rival u dresu crno-belih. Sa reprezentacijom Jugoslavije je osvojio tri zlata, jedno svetsko i dva evropska, dok je sa Hrvatskom dostigao do olimpijskog srebra. svetske i evropske bronze.

Partizan je u situaciji preko potrebne pobede u borbi za plej-in Evrolige.

уторак, 11. фебруар 2025.
2° C

Коментари

Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса
Ruzmarin
Рузмарин – биљни еликсир младости, чува наше памћење и отклања болове