Šarlot pobeđuje na srpski pogon - rekord karijere Micića

Košarkaši Šarlota pobedili su na gostovanju ekipu Memfisa rezultatom 110:98, a jedan od najzaslužnijih za trijumf Hornetsa bio je reprezentativac Srbije Vasilije Micić koji je postigao 25 poena, što mu je rekord u dosadašnjoj NBA karijeri.

Šarlot je na gostovanju u Tenesiju upisao drugi trijumf u poslednje tri utakmice, što mu neće mnogo pomoći da se domogne mesta koje vodi u plej-in Istočne konferencije. Jednako daleko od doigravanja su i Grizlisi na Zapadu.

Hornetsi su kontrolisali rezultat i dešavanja na terenu tokom čitave utakmice. Dobili su prvu četvrtinu rezultatom 31:19, u drugoj su umakli na najvećih plus 18 (54:36), a nisu se uspaničili kada su domaći u nekoliko navrata zaostatak sveli na četiri poena u trećoj deonici.

Reprezentativac Srbije Vasilije Micić bio je jedan od najzaslužnijih za trijumf svog tima. Za 30 minuta na parketu postigao je 25 poena, što mu je novi rekord NBA karijere.

Samo dve asistencije su nedostajale nekadašnjem plejmejkeru Mege i Crvene zvezde za dabl-dabl učinak, a stigao je i da ukrade dve lopte.

Inspirisani Micić je iz igre promašio samo jedan šut iz 10 pokušaja (5/6 za tri poena), a nepogrešiv je bio sa linije slobodnih bacanja - 2/2.

Lepu minutažu dobio je i drugi srpski košarkaš u redovima Hornetsa - Aleksej Pokuševski koji je iskoristio ukazanih 26 minuta da ubaci devet poena, uhvati pet lopti i podeli tri asistencije.

Po uzoru na iskusnijeg sunarodnika, Pokuševski je promašio samo jedan šut iz igre - 4/5 (1/2 za tri poena).

Ispred Micića su po broju poena bili samo Majkl Bridžis sa 27 i Memfisov Gregori Džekson sa jednim poenom manje.