Читај ми!

Nedović nedovoljan za preokret "zelenih", Olimpijakos slavio u Minhenu

Košarkaši Panatinaikosa poraženi su na svom parketu od ekipe Milana sa 76:75 u 28. kolu Evrolige. Olimpijakos je u gostima savladao Bajern sa 98:88.

Sjajan meč u "OAKI" odigrali su Panatinaikos i Armani, a gosti su uspeli da sačuvaju prednost i odole naletima domaćih.

Iako su "zeleni" vodili sa pet poena nakon prve četvrtine, gosti iz Milana zaigrali su znatno bolje u naredne dve deonice.

Armani je na poluvreme poneo prednost u iznosu od četiri poena, da bi nakon treće četvrtine prednost Olimpije iznosila 12 poena.

Delovalo je kao da će italijanska ekipa upisati rutinski trijumf, ali su se domaći probudili i učinili meč veoma zanimljivim.

Nemanja Nedović predvodio je nalet Panatinaikosa, koji je u samom finišu uspeo da izjednači.

Ipak, dve sekunde do kraja susreta, Kajl Hajn se bio fauliran, pa mu je i jedno pogođeno slobodno bacanje bilo dovoljno da donese pobedu svojoj ekipi.

Armani su do pobede predvodili Dilejni sa 15 i Hajns sa 13 poena.

Srpski košarkaš Nemanja Nedović predvodio je sve strelce sa 19 poena, dok su Papajanis i Vajt postigli po 11.

Armani dolazi do skora 16-6, što ih svrstava na treće mesto na tabeli, dok je Panatinaikos 15. sa skorom 6-16. 

U poslednjem meču 28. kola, Olimpijakos je savladao Bajern u Minhenu sa 98:88.

Najefikasniji u redovima domaćih bili su Rubit sa 18 i srpski košarkaš Vladimir Lučić sa 15 poena.

Sjajni Dorsi predvodio je grčki tim do pobede sa 25 poena, Vezenkov je dodao 17, a Martin 14 poena. Ognjen Jaramaz meč je završio sa devet poena.

Olimpijakos stiže do 15. pobede i četvrti je na tabeli, dok je Bajern 6. sa učinkom 12-10.

среда, 23. април 2025.
19° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом